SKU : BH-70idn
9 Sold
no reviews
Quantity
Short Description
Built-in induction hob 2 burners model BH-70idn with Schott Ceran glass. Heat resistant with auto cut-off and touch control. 5-year heating panel warranty.

Features
| Category | Induction built-in hob |
| Burn | Induction |
| No. of burners | 2 burners |
| Levels of adjustment | 9 levels |
| Timing system | 1-720 minutes |
| Safety Device system | Turn off automatically if overheated |
| Top plate | Ceramic glass |
| Control panel | Touch panel |

Specifications
| Brand | Lucky Flame |
| Heating coil warranty | 5 years |
| Width (mm) | 735 |
| ความยาว (mm) | 415 |
| Height (mm) | 60 |
| Cutout dimensions (mm) | 665 x 385 |
| Weight (Kg) | 12 kg |
| Voltage | 220-230V |
| Frequency | 50/60 hr |
| Power | 2000W + 2000W (Max 3600W) |
All Products
Lucky Flame Live