SKU : BH-70id35X2
0 Sold
no reviews
Quantity
Short Description
Induction hob 2 burners model BH-70id35X2 with tempered glass and magnetic knob control. Removable knob with dual control modes. Up to 3500W per zone for fast cooking.

Key Information
| Product Type | Built-in Induction Hob |
| Burner Type | Induction |
| Number of Burners | 2 Burners |
| Time Setting | Up to 199 minutes |
| Control System | Touch Control / Magnetic Knob |

Product Specifications
| Brand | Lucky Flame |
| Heating Panel Warranty | 5 Years |
| Power Output | 5,500 W Left Burner ความร้อน 3,500 W Right Burner ความร้อน 3,500 W |
| Voltage | 220 - 240 Hz |
| Frequency | 50 - 60 Hz |
| Dimensions | 730 x 410 x 75 mm. |
| Cut-out Size | 685 x 385 mm. |
| Weight | 8.5 กก. |
All Products
Lucky Flame Live