SKU : LF-452WS-E14
0 Sold
no reviews
Quantity
Short Description
Electric oven 81L model LF-452WS-E14 with 4 burner gas hob provides versatile cooking. Includes 14 functions, temperature up to 260C and cleaning system

Product Specification
| Dimension (cm.) | 60 x 60 x 91.6 |
| Weight (kg.) | 53.2 |
| Functions | 14 |
| Capacity | 81 Litres |
| Total Oven Power | 2,200 - 2,560W |

Technical Product
| Brand | Lucky Flame |
| Lamp Power | 25 W |
| Top Heating Element | 2400 W |
| Bottom Heating Element | 1000 W |
| Convection Fan Heater | 1800 W |
| Oven Fan Motor | 25 W |
| Cooling Fan | 30 W |
| Large Burner Heat Output | 4 KW |
| Medium Burner Heat Output | 3 KW |
| Small Burner Heat Output | 1 KW |
All Products
Lucky Flame Live