SKU : L-325
1 Sold
no reviews
Quantity
Short Description
Gas regulator model L-325 with low pressure provides stable gas flow. Suitable for household LPG use with safe and reliable performance.
Low-pressure liquefied petroleum gas (LPG) regulator in green.

Key Features
| Pressure Level | Low Pressure |
| Safety System | Not Included |
| Pressure Gauge | Not Included |

ข้อมูลจำเพาะผลิตภัณฑ์
| Color | Green |
| Fuel Type | LPG |
| Inlet Pressure | 0.7 - 7.0 kg/cm2 |
| Outlet Pressure | 350 ? 100 mmH20 |
| Gas Flow Rate | 4.0 kg/hr |
| Inlet Connection | 7/8 |
| Outlet Connection | 9.5mm Diameter Hose |
| Width (mm) | 87 |
| Depth (mm) | 157 |
| Height (mm) | 78 |
| Weight (Kg) | 0.450 |

All Products
Lucky Flame Live