SKU : L-325/S
3 Sold
no reviews
Quantity
Short Description
Gas regulator model L-325/S with low pressure provides stable flow. Features auto shut off for safe and reliable household LPG use.
Low-pressure liquefied petroleum gas (LPG) regulator in green. featuring an integrated safety system and automatic gas shut-off in the event of a leak

ข้อมูลสำคัญ
| Pressure Level | Low Pressure |
| Safety System | Automatic gas shut-off |
| Pressure Gauge | Not Included |

ข้อมูลจำเพาะผลิตภัณฑ์
| Color | Green |
| Feul Type | LPG |
| Inlet Pressure | 0.7 - 7.0 kg/cm2 |
| Outlet Pressure | 350 ? 100 mmH20 |
| Gas Flow Rate | 4.0 kg/hr |
| Inlet Connection | 7/8 |
| Outlet Connection | 9.5mm Diameter Hose |
| Width (mm) | 87 |
| Depth (mm) | 181 |
| Height (mm) | 78 |
| Weight (Kg) | 0.480 |

All Products
Lucky Flame Live