SKU : LS-330L
7 Sold
no reviews
Quantity
Short Description
Low pressure gas regulator model LS-330L with limiter provides stable pressure control. Suitable for LPG use. Easy installation for general applications
Low-pressure liquefied petroleum gas (LPG) regulator in red.

Key Feature
| pressure level | Low Pressure |
| Safety System | Not Included |

Specifications
| Color | Red |
| Fuel Type | LPG |
| Inlet Pressure | 0.7 - 7.0 kg/cm2 |
| Outlet Pressure | 350 ? 100 mmH20 |
| Gas Flow Rate | 1.4 kg/hr |
| Inlet Connection | 7/8 |
| Outet Connection | 9.5mm Diameter Hose |
| Width (mm) | 71 |
| Depth (mm) | 141 |
| Height (mm) | 72 |
| Weight (Kg) | 0.258 |

All Products
Lucky Flame Live