SKU : L-322S
7 Sold
no reviews
Quantity
Short Description
Gas regulator model L-322S with high pressure provides stable flow. Features pressure gauge and auto shut off for safe and reliable use.
High-pressure liquefied petroleum gas (LPG) regulator in red, featuring an integrated safety system and automatic gas shut-off in the event of a leak

Key Features
| Pressure Level | High pressure |
| Safety System | Automatic gas shut-off |
| Pressure Gauge | Not Included |

| Color | Red |
| Fuel Type | LPG |
| Inlet Pressure | 1.7-15.6 kg/cm2 |
| Outlet Pressure | 0-2.2 kg/cm2 |
| Gas Flow Rate | 3.0 kg/hr |
| Inlet Connection | 7/8 |
| Outlet Connection | 9.5mm Diameter Hose |
| Width (mm) | 75 |
| Depth (mm) | 170 |
| Height (mm) | 125 |
| Weight (Kg) | 0.719 |

All Products
Lucky Flame Live