SKU : RG-971T(B)
2 Sold
no reviews
Quantity
Short Description
RG-971T(B) 90 cm Black Wall-Mounted Range Hood with Stainless Steel Structure. Features 1,200 m3 /hr maximum suction power and 3 adjustable speed levels

Technical Specifications
| Product Type | Wall-Mounted Range Hood |
| Suction Power | 1,200 m3/hr |
| Total Power Consumption (W) | 204 |
| Motor Power (W) | 200 |
| Voltage (V) | 220-240 |
| Frequency | 50/60 Hz |
| LED Lamp | 2 x 2 W |
| Filter Type | Baffle Filter |
| Control Panel | Touch System |
| Duct Outlet Size | 170 mm |

All Products
Lucky Flame Live